Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O mně

Tak trochu jiná doktorka...
Poradenství v oblasti léčivého konopí,
teorie i praxe.

 

 

MUDr.  Jana Budařová
* 1979 v Jablonci nad Nisou

Odborné vzdělávání a praxe:

 

Proč jsem se rozhodla léčit s pomocí konopí?

S Marihuanou jsem se poprvé setkala na vysoké škole, kdy byla užívána při společenstkých příležitostech podobně jako alkohol. Získala jsem zkušenost s kouřením jointů či dýmek, poznala jsem stav vyvolaný kouřením hašiše a zažila jsem také několikahodinové změny stavu vědomí po požití konopného mléka.

Moje osobní zkušenosti s intoxikací drogy zvané Marihuana a "zakázané" molekuly jménem THC byly až na několik málo vyjímek pozitivní, takže jsem v následujících letech u sebe skoro pořád měla (menší než) malé množství drogy, a tu jsem občas požila a s radostí ji sdílela i s přáteli (cca 1g hašiše = 250 Kč na 1/2 roku).

V roce 2007 jsem díky kamarádství s vynikajícími pěstiteli z Jižní Moravy poznala konopí pěstované na slunci, s láskou a v BIO kvalitě, a začala rozeznávat genetickou variabilitu různých odrůd konopí. Díky neustálé zásobě kvalitních květů jsem se stala pravidelnou uživatelkou a jako psychiatr a psychoterapeut jsem mohla zkoumat účinky konopí z profesionálního hlediska. Z této osobní zkušenosti mohu potvrdit anxiolytické a antidepresivní (proti úzkosti a depresi) účinky konopné drogy.

Na podzim roku 2009 jsem pomalu začala chápat, co konopí umí. Seznámila jsem se s odbornou publikací Konopí a konopné drogy a zjistila, že to už kde kdo dávno ví. Současně jsem se rozhodla definitivně opustit státní zdravotnický systém, ve kterém jsem se necítila dostatečně realizovaná.

V lednu 2010 jsem se zúčastnila semináře u odborné společnosti Konopí je lék a rozhodla se pracovat s léčivým konopím profesionálně. V průběhu roku 2010 jsem v této neziskové organizaci pracovala částečně jako předsedkyně představenstva, ale hlavně jako konzultační lékařka pro nemocné, kteří chtěli použít léčivé konopí k léčbě. Naučila jsem se tak základní (a relativně) jednoduchá pravidla pro bezbečné využití konopí k samoléčbě.

Od začátku roku 2011 působím samostatně jako OSVČ. Kromě léčivého konopí se zabývám i jinými alternativními způsoby uzdravování, spirituálním rozvojem a psychoterapií.

TOPlist